Google, Chrome'un en son sürümünü kullanıma sundu. Chrome24 ile gelen yenilikler neler?


Microsoft ile Google arasında web tarayıcı rekabetinden en karlı çıkan şüphesiz gelişen internet teknolojisi.. Bu rekabet olmasaydı sanırım hala Microsoft Internet Explorer 6'nın bitmek tükenmek bilmeyen hatalarıyla uğraşıyor olurduk..

Rekabette son durum!
Microsoft'un Internet Explorer 10 atağına karşılık Google'ın Chrome 24'ü huzurlarınızda.. Web Tasarım Ankara olarak gözlemlerimize göre Chrome 24'te çok çığır açacak bir yenilik yok. Eski sürümlerin güvenlik açıkları kapatılmış ve gereksiz kodlar temizlenerek programın açılma hızı biraz daha artırılmış. Google Chrome 24'te normal internet kullanıcılarından ziyade, web geliştiricileri düşünülmüş.

Google Chrome 24'te en dikkat çeken yeniliklerden birisi Google'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı IndexedDB özelliği. Bu özellik ile internet bağlantınız olmasa dahi bazı uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Örneğin GMail'de bağlantınız kopmadan önce gelen e-postalarını tekrar okuyabilmek gibi.

Web geliştiriciler içinse yeni Java geliştirmeleri imkanları sunan Google Chrome 24'ün önceki sürümlerine göre çok büyük bir fark olmasa da daha hızlı açılıyor diyebiliriz.

Şimdilik izlenimlerimiz bu kadar... Google Chrome 24'ün Internet Explorer 10 karşısında ne kadar başarılı olacağını zamanla hep birlikte göreceğiz. Google Chrome 24'ü aşağıdaki bağlantı yoluyla hemen indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Google Chrome 24'ü indir >

Fotoğraflar
Google Chrome 24 İndir
Google Chrome
  • Active Server Pages
  • Microsoft Windows Server 2008
  • Microsoft SQL Server
  • Framework .Net
  • Microsoft Windows Server Systems